Gymnastika Brno

Oddíl sportovní gymnastiky Tělocvičné jednoty Sokol Brno I, patří mezi historicky nejúspěšnější oddíly sportovní gymnastiky v ČR.

48_20240523_140502.jpg

Zabýváme se pohybovou přípravou nejmenších dětí v Gymnastické školičce. Dětí předškolního a školního věku učíme v Gymnastických přípravkách všestrannému pohybovému základu, který základní gymnastika poskytuje. Pro ty, kteří si vyberou, že chtějí pokračovat a závodit ve sportovní gymnastice máme Závodní družstva od žákyň a žáků, přes juniorské reprezentantky a reprezentanty, až po seniorské reprezentanty České republiky a účastníky olympijských her.

Naším cílem je přiblížit gymnastiku, co nejvíce lidem a proto nabízíme i cvičení Večerní cvičení, kde se můžete věnovat kondiční gymnastice pro dospělé i mládež. Připravujeme studenty na VŠ se sportovním zaměřením a děláme individuální gymnastickou přípravu pro sportovce, jako vhodný doplněk pro pohybový rozvoj k jejich hlavnímu sportu.

Náš oddíl organizuje Sportovní příměstské tábory už od nejmenších dětí. Každoročně pořádáme soustředění, tréninkové školení, školení rozhodčích.

Jsme organizátory dvou velkých mezinárodních závodů Memoriál Jana Gajdoše závod pro žákyně a žáky (vždy v první půlce listopadu). Spolu s Českou gymnastickou federací pořádáme závod Věry Čáslavské, který pod sebou pojí mezinárdní soutěž juniorských reprezentačních týmů a část Sokol Grand Prix, kde můžete vidět seniorské gymnasty a gymnastky v netradičním formátu závodu smíšených párů

Na počest olympioničce a dlouholeté člence našeho oddílu, pořádáme také Memoriál Věry Růžičkové, který je závodem dívek. 

Pravidelně pořádáme mistrovství České republiky, krajské a přebornické oblastní soutěže pod záštitou České obce Sokolské a České gymnastické federace.