Mistrovství Evropy juniorů a mužů v Rimini 2024

Od 24. do 28. dubna 2024 se v italském Rimini konalo Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice, kde nechyběla ani česká reprezentace juniorů a mužů. Naši mladí talenti a zkušení borci předvedli skvělé výkony a důstojně reprezentovali Českou republiku.

Česká juniorská reprezentace

Z našeho klubu se do juniorského týmu probojovali Jonáš Daněk, Tomáš Kalinič a Martin Sova, kteří se pod vedením trenérů Honzi Casky a Jirky Hrona vydali bojovat na Mistrovství Evropy. V kategorii juniorů se utkalo celkem 35 států a 125 závodníků.

Výsledky juniorů v kvalifikaci:
Naši mladí závodníci zahájili své vystoupení na hrazdě a postupně zvyšovali svou laťku až k nádhernému 17. místu s celkovým počtem 223,495 bodů. V jednotlivcích dosáhl největšího úspěchu Jonáš Daněk, který se umístil na 20. místě a zajistil si postup do finále šestiboje! Jonáš ovšem nezůstal jen u toho a probojoval se také do finále na přeskoku z fantastického 3. místa!

Tým české reprezentace juniorů

Česká mužská reprezentace

V mužské kategorii nás reprezentovali Daniel Bago, Mirek Durák a Martin Pospíšil. Stejně jako junioři, i muži se utkali s 35 státy, tentokrát však proti 174 závodníkům.

Výsledky mužů v kvalifikaci:
Naši muži v kvalifikaci získali celkové 22. místo s 229,193 body. Nejlépe z našich brněnských závodníků se umístil Daniel Bago na solidním 64. místě.

Tým české reprezentace mužů

Finálové výsledky Jonáše Daňka

Jonáš Daněk pokračoval ve svých skvělých výkonech i ve finálových závodech. Ve finále na přeskoku si vybojoval skvělé 4. místo s 13,766 body, zatímco zlato získal Scott Sol z Velké Británie s 14,466 body.

Ve finále víceboje si Jonáš zajistil 21. místo na juniorském Mistrovství Evropy s celkovým součtem 74,966 bodů. I přes fyzicky náročný třetí závodní den zvládl dokončit sestavy na pěti nářadích, přičemž jen na koni se mu nepodařilo předvést ideální výkon.

Jonáš Daněk - finalista šestiboje a na přeskoku

Gratulace a poděkování

Jonášovi Daňkovi patří obrovská gratulace za jeho skvělé výsledky a bojového ducha. Také bychom rádi poděkovali trenérům a klubům, které stojí za tímto úspěchem. Jonáš je odchovanec klubu TJ Sokol Zlín, kde začínal pod trenérem Jurijem Bezručkem, a nyní se připravuje v TJ Sokol Brno I. pod vedením Jana Casky a dalších trenérů tohoto klubu.

Celý tým ukázal, že česká sportovní gymnastika má velký potenciál a že můžeme očekávat další skvělé výkony v budoucnu. Děkujeme všem závodníkům a trenérům za jejich tvrdou práci a nasazení.