Mistrovství Evropy juniorek a žen v Rimini 2024

Ve dnech 2.5.-5.5. 2024 se v italském Rimini konalo Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice, kde nás s hrdostí reprezentovala česká reprezentace juniorek a žen. Naše gymnastky předvedly úžasné výkony, a to i přes skutečnost, že pro mnoho z nich to byla premiéra na tak prestižním mezinárodním závodě.

Naše reprezentantky

Z našeho klubu se na evropském šampionátu představily v kategorii juniorek Natálie Hajdinová a Veronika Kubošná, zatímco v kategorii žen nás reprezentovaly Soňa Artamonová, Vanesa Mašová a Ema Strakošová. Naše talentované gymnastky byly pod vedením zkušených trenérů Kateřiny Janečkové a Přemka Slezáčka, kteří je skvěle připravili na tento významný závod.

Výsledky juniorek v kvalifikaci:

Pro všechny naše juniorské závodnice to byla premiéra na Mistrovství Evropy a s radostí můžeme oznámit, že zazávodily velmi dobře! Jejich výkony jim dodaly spoustu motivace a odhodlání do dalších tréninků.

Český tým získal celkově 137,196 bodů a obsadil konečné 12. místo z 26 zúčastněných zemí.