Junior Team Cup Berlín 2024

Naši gymnasté z Brna opět oslnily svým výkonem na mezinárodní scéně, tentokrát na prestižním závodě International Junior Team Cup v Berlíně, který proběhl 22. a 23. března. Jonáš Daněk, Tomáš Kalinič, Martin Sova, David Šindelka a Milan Jaroše se svými trenéry Honzou Caskou a Jirkou Hronem předvedli úžasné výkony, které stály za povšimnutí.

Ve skvěle obsazené konkurenci se naši gymnasté umístili s přehledem mezi nejlepšími. Družstvo A české reprezentace, tvořené našimi borci Jonášem Daňkem, Tomášem Kaliničem a Martinem Sovou, si vybojovalo úctyhodné 11. místo s 218,600 body, zatímco družstvo B, v němž zářili David Šindelka, Milan Jaroš a Radek Pecha, se umístilo na 23. příčce se skvělým výsledkem 205,950 bodů.

Ale nejen týmový výkon byl skvělý. Naši jednotlivci excelovali i na individuálních nářadích. Jonáš Daněk se v celkovém šestiboji umístil na 13. místě s 75,450 body, zatímco Martin Sova si vybojoval 22. místo s 68,350 body. Bohužel, zranění postihlo Tomáše Kaliniče, který tak skončil na 61. místě. Milan Jaroš pak obsadil 31. příčku s 63,950 body. David Šindelka se však dostal až na 5. místo ve své kategorii s výsledkem 67,750 bodů.

Ať už ve kterékoli věkové kategorii, naši borci dokázali, že patří mezi nejlepší. S celkem šesti postupy do finále to bylo jasné. A ve finále se naši borci opět ukázal ve své nejlepší formě. Jonáš Daněk bojoval na koni na šíř a i přes pád si vybojoval úctyhodné 8. místo. Martin Sova se umístil na 5. pozici. Nejvíc se dařilo Davidu Šindelkovi, který nás překvapil svým umístěním na předních pozicích na čtyřech nářadích. Na akrobacii obsadil 6. místo s 11,100 body a na koni na šíř se umístil na 5. pozici s 10,850 body.
Avšak pro Davida začali cinkat medaile až v druhé půli závodu. Na přeskoku vybojoval zlato s bodovým ohodnocením 12,775 a na hrazdě, kde zakončil svůj závod vybojoval krásné 3. místo s 12,350 body!

Brněnští gymnasté tak opět dokázali, že jejich jméno nelze opomíjet na mezinárodní scéně. Gratulujeme všem k úžasným výkonům a těšíme se na další úspěchy, které nám přinesou!